טיפים לכושר לאחר הלידה

10 טיפים לכושר לאחר הלידה:

  1. תרגילים לאזור קרקעית האגן יש להתחיל כבר בימים הראשונים שלאחר הלידה ולהפוך זאת לרוטינה קבועה. הפעלת שרירים אלו לאחר לידה ובכל עת תעזור בריפוי התפרים ובחזרה מהירה יותר לתפקוד מלא.
  2. יש להימנע בשבועות הראשונים מפעילות גופנית העוסקת בקפיצות ניתורים ולחץ תוך בטני כיון שהאיברים הפנימיים בחלל הבטן והאגן עדיין אינם נתמכים כראוי ע"י קיר הבטן ורצפת האגן.
  3. החזרה לכושר לאחר לידה צריכה להיות הדרגתית מהקל אל הכבד ותוך כדי הקשבה לגוף.
  4. יש להקפיד על תרגילי חימום ומתיחת השרירים לפני הפעילות. החימום נועד להגביר את זרימת הדם למפרקים ולשרירים ולעלות את טמפרטורת הגוף.
  5. כושר לאחר לידה גורמת לריפוי והתאוששות מהירים יותר של אותם אזורים שנפגעו כתוצאה מתהליך ההיריון והלידה.
  6. מודעות ליציבה נכונה תוביל לשיפור המראה וההרגשה הנפשית של האישה – חשוב להקפיד על יציבה נכונה ובטוחה בפעילות היומיומית עם התינוק.
  7. רצוי לבצע את הפעילות הגופנית לאחר הנקה כשהחזה מרוקן, כיוון שגודש בחזה עלול להפריע במהלך הפעילות. כמו כן חשוב להקפיד על רכישת חזייה תומכת ומתאימה.
  8. יש להקפיד לבחור במסגרת התעמלות המותאמת ומתייחסת לצורכי הגוף של האישה לאחר הלידה ולהתעמל במסגרת מקצועית שמתמחה והוכשרה לעבוד עם נשים אלו. ההתמקדות בפעילות גופנית צריכה להיות באותם אזורים שעברו שינויים במהלך ההיריון והלידה. במהלך ההיריון עקב שינוי יציבתה של האישה ההרה – אזור הגב התחתון נוטה להתקצר ונשים רבות סובלות מכאבים באזור זה לאחר הלידה. חשוב לעבוד על הארכה ותנועתיות האזור כדי למנוע או להפחית כאבים, חיזוק גב עליון והארכת שרירי חזה.
  9. במהלך ההיריון שרירי הבטן התארכו מאוד ולאחר הלידה הבטן רפויה ומדלדלת ואינה מסוגלת לתמוך בגב התחתון ובאיברים הפנימיים. יש להקפיד על עבודה נכונה
  10. המשלבת את כווץ קרקעית האגן לפני ובמהלך התרגיל בכדי למנוע לחץ תוך בטני.

* מומלץ להיוועץ ברופא לפני תחילת הפעילות.
* מומלץ לחזור לפעילות גופנית מלאה שישה שבועות לאחר לידה רגילה ושמונה שבועות לאחר ניתוח קיסרי.

 

מאמרים שיכולים לעניין אותך

בהתאם להנחיות הממשלה החל מיום ו' 18/9 נאלצנו לסגור את כלל הסניפים הפיזיים של רשת סטודיו סי לפעילות עד להודעה חדשה. היות שבריאותך וכושרך חשובים לנו, תוכלי להמשיך ולהתאמן בסניף האונליין כחלק מהמנוי הקיים, עד לסיום הסגר. אנו מחכות לך בערוץ הווירטואלי שלנו עם מיטב המדריכות ומגוון רחב של שיעורים: עיצוב, יוגה, זומבה, טבטה, קיקבוקס, פילאטיס ועוד. קיימת גם מערכת VOD המאפשרת לך לצפות בכל שיעור שהתקיים ומתחשק לך לחזור עליו פעם נוספת. זכרי כי התמדה ורצף הם סוד להצלחתך!

לפניות ולבירורים בנושא החיבור לאונליין נא לשלוח מייל לכתובת SCO@studioc.co.il

במידה והנך מעוניינת להקפיא את המנוי ולא להשתתף בשיעורי האונליין, מלאי את פרטייך בקישור: https://www.studioc.co.il/freeze

בכל נושא אחר, תוכלי לשלוח מייל לכתובת: sherut@studioc.co.il